Skok do vzduchoprázdna

14. září 2011 v 0:03 | Slečna Náladová |  My colors me
Přechody, posuny, zrání aneb životní mezníky. Určitě každý nad tím někdy přemýšlel. Jaké životní etapy má za sebou, jaké před sebou, dělal závažná rozhodnutí, která rozhodla o jeho budoucím životě. Někdy je vcelku snadné se se změnou vyrovnat, ale co když to někdo špatně snáší?
Jasně, věděla jsem, že přechod ze střední na vysokou nebude procházka růžovou zahradou, ale, že mě to odrovná ještě před začátkem jsem nečekala.
Mé poslední závažné rozhodnutí o budoucím vzdělání bylo někdy v 10,11, kdy jsem se hlásila na osmiletý gympl. Pak nastala devítky, kdy jsem uvažovala nad tím, že bych přešla na jinou střední, ale nakonec jsem to neudělala. A až teď, když už jsem "dospělá", jsem udělala další rozhodnutí. Takový ten mezník v životě. Když jsem se v lednu rozhodovala kam jít, rozhodně jsem ještě nechtěla jít pracovat. Zaprvé proto, že jsem si ještě chtěla užít studentského života a zadruhé, kde vás dneska vezmou jen s gymplem?.
Takže jsem teď v Hradci a dostal mě už zápis. Musela jsem tam jen dvakrát a v obou případech jsem se zvládla ztratit. Dneska po tom, co jsem obešla asi půl Hradce mě jedna milá paní odvedla pomalu až před vchod univerzity. No, tak jako tak jsem tam přišla o zhruba půl hodiny déle. Paní ze studijního byla ale moc milá a neřešila to. Hezky jsme si zapsali všechny předměty a až doma jsem zjistila, že jsem si zapomněla zapsat volitelný předmět. Což mě doma odrovnalo natolik, že jsem nejdřív usnula a pak brečela (to nebylo jen kvůli škole), nakonec jsem to probrala s holkama a je mi zase vcelku fajn. Z toho všeho mě taaaak bolí hlava. Čili jsme se s Martinou dohodly, že ve čtvrtek jdeme pít a o víkendu máme táborový sraz a to taky rozhodně nebude připomínat "sraz abstinentů".
Kdo by čekal, že odreagování od školy budu potřebovat ještě dřív než vůbec začne?
Jaké máte zkušenosti se začátkem výšky vy? Lepší nebo horší než jste očekávali?

P.s.: Vím, že jsem teď nějaká přecitlivělá. Asi jsou na mě ty prázdniny dlouhé, plus jsem dlouho neviděla některé, pro mě důležité, lidi, plus nejlepší kámoška semnou v podstatě nemluví a netuším proč. Vy byste se z toho nerozbrečeli?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Malenka Malenka | Web | 14. září 2011 v 16:22 | Reagovat

Já jsem byla vyděšená, když jsem měla jít za zápis do školy. Člověk neví kam má jít, jak se tam dostane, je ztracen ve víru velkoměsta, nikoho tam nezná....
Na začátku semestru se mi několikrát stolo, že jsem seděla na jinym cviku, než jsem měla, chodila věčně pozdě a tak dále :-) Ale po čase, když si tam člověk našel pár přátel (což bylo pro mě taky demprimující - jak se mám sakra s někym seznámit?), tak už to celekm šlo. Ale že bych tam chodila ráda - to ne. Že by mě studium bavilo - to ne. Ale člověk prostě dělá, co musí. Nějak to zvládneš i ty. :-)

P.S. Taky jsem nějak podivně přecitlivělá. Končí prázdniny, člověk se nevídá s kamarádama, až začně škola, nebude čas na Milého...je to děs. Držím ti palce :-)

2 Claire Claire | Web | 14. září 2011 v 16:38 | Reagovat

Slzy jsou dobrá věc, někdy prostě povolí všechno to napětí... Jen se v nich člověk nesmí topit od rána do večera.
A hlavu vzhůru, v Hradci i na výšce se určitě brzy zorientuješ a budeš si užívat vysokoškolského života :)
Teď si hlavně užij víkend, vím, že ty táborové srazy stojí za to ;)

3 Véčko Véčko | Web | 23. září 2011 v 17:03 | Reagovat

Ještě před několika týdny jsem se svou nejlepší kamarádkou zažívala to samé. Hodně mi to připomíná mou situaci, taky jsem letos šla na vysokou a zápis a následné zapisování předmětů byl docela horor. Takhle mě ještě nikdy hlava nebolela jak po týdnu cestování na vysokou a zpátky kvůli vyřizování nejrůznějších věcí...
Ale určitě to bude jen a jen lepší. :-) Trošku se ti pročistí hlava a všechno bude zase v pořádku. ;) Přeju ať je to co nedřív dobrý. :-)

4 vestec vestec | Web | 13. ledna 2012 v 1:29 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama