Filmová rána

4. září 2011 v 12:15 | Slečna Náladová |  Barevné pohybující se obrázky
Je to fajn.:) Přijdu si jako že je to konečně zamnou. Už nečekám až napíše, už nebrečem, už mě nezajímá. A jestli se o něco pokusí...tak uvidím co udělám a nebudu nad tím dumat už teď. Docela úleva.
Zbývají mi poslední dny prázdnin. Během nich musím ještě dojet na zápis a najít si tam nějaký byt (jelikož koleje jsou obsazené a dojíždět se mi nechce).
Takže co teď dělám krom hledání bytů? Posledních pár dní jsem byla s pani A na Moravě. Moc pěkný výlet.:)) A co jsem doma, tak koukám na filmy. Proto vám sem napíšu o pár, co mě zaujaly.:)


It´s kind of a funny story


Už ani nevím jak jsem na tenhle film přišla, ale zaujal mě kvůli originálnosti námětu i traileru.
Craigovi je 16 a má pocit, že tenhle svět nějak nezvládá, či-li se více-méně dobrovolně nechá zavřít na týden na psychiatrické oddělení. Kdo by čekal, že tady může najít muže, který mu pomůže vyrovnat se sám se sebou a možná i lásku.
Co víc k tomu říct, je to film o nových začátcích, nalézání sebe sama a o tom, že normální je v téhle době dost relativní pojem.From Prada to Nada


From Prada to Nada je v podstatě taková moderní verze staré klasiky Rozum a cit. Dvě sestry, po tom co jejich otec zemře, přijdou o střechu nad hlavou, všechny příjmy a zjistí, že mají nevlastního bratra. Jsou nucené přestěhovat se do "nuzné" čtvrti a začít žít trochu jinak. Jistě že tu nechybí ani pohlední muži, díky kterým to budou mít sestry ještě zajímavější. Upřímně, hodně jsem váhala než jsem se na to odhodlala podívat, ale výsledek? Film příjemně překvapil. Je to pohodová romantika třeba na sobotní večer s vínem. Příběh o tom, že všechno má dvě strany a ta dobrá se nakonec ukáže.


Chéri

Francie, Paříž, zhruba 20. léta. Film o jedné postarší kurtizáně a synovi jedné z jejích kolegyň. Zprvu nevinny románek se mezi Leou a Chéri(m) rozvine v něco mnohem hlubšího a dvojice spolu vydrží šest let. Co se ale stane když se Chéri ožení? Nezlomí ani tohle kurtizánu, která se nikdy předtím nezamilovala. A zvládne on žít bez ní?
U filmu jsem vůbec nebrečela. Tím větší to ve mně zanechalo dojem. Sílný příběh a výborné obsazení.
Příběh o tak trochu jiné lásce, citovém poutu a dvou bloudících duších.StardustHvězdný prach, jedním slovem- pohádka.
Byla nebyla jednou jedna vesnice jménem Zeď. Zde bydlel Tristan a aby získal svou lásku, Viktorii, rozhodl se přinést jí hvězdu, která spadla za zeď, do magického světa. To ale netušil, že hvězda bude mít podobu mladé krásné slečny, Yvaine a že nebude sám, kdo po hvězdě touží. Čarodějnice chce pro sebe hvězdino srdce, aby měla věčný život a princ, který se chce stát novým králem. Jak tohle všechno dopadne? Jako ve správné pohádce.
Tenhle film jsem viděla snad tisíckrát! A můžu se na něj dívat stále dokola. Když venku prší, odpoledne večer, když jsem smutná nebo prostě jen když se chci zasmát. Vřele doporučuji.:)Bright star


Díky, Youtube! Bez tebe bych na tenhle film možná nikdy nepřišla. A že bych o hodně přišla.
Londýn, začátek 19. století. On je mladý básník s ideály bez financí a ona je tradiční slečna té doby, co raději šije než čte. On jí má za koketu, ona jeho za snílka. Můžou se tihle dva dát dohromady? Ano, můžou i přes námitky ostatních. Co ale přehlížet nemůžou, je básníkova nemoc.
Zhruba posledních 15 minut jsem bez přestání brečela. Tenhle příběh vás dostane. Tím spíš když víte, že tohle se skutečně stalo básníkovi Johnovi Keatsovi.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Claire Claire | Web | 4. září 2011 v 15:23 | Reagovat

Jsem ráda, že to s tím svým neřádem cítíš takhle, doufám, že ti to vydrží. A jestli ne? Tak máš pravdu, že to nemá cenu řešit dopředu.. :)

2 Gabriella Gabriella | Web | 5. září 2011 v 12:43 | Reagovat

Stardust je úžasný film!
Kam  vlastně nakonec jdeš na tu vejšku?:)

3 srnečka srnečka | Web | 7. září 2011 v 14:28 | Reagovat

jde mi komentovat, zlato!!!!!!!!!!!!!!!! :D

a Chéri je boží! From Prada to nada taky, Stardust ani nemluvě :D ....  to první mě děsí a Bright star si jdu stáhnout :D

4 pan obláček pan obláček | Web | 11. září 2011 v 12:53 | Reagovat

páni. ani jeden z těch filmů neznám. takže se na ně určitě podívám, protože jeden zajímavější, než ten druhý.

5 Mish Mish | Web | 1. října 2011 v 17:32 | Reagovat

Sice určitě neplánovaně, ale děkuju za tipy na filmy :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama